برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

بازاریابی در شبکه های اجتماعی خود را با ایجاد سبک برند متحول کنید

امروزه با فراگیر شدن دیجیتال مارکتینگ یا همان بازاریابی دیجیتال،شاهد فضایی برای انواع کسب و کار هستیم که می تواند هم موجب پیشرفت و هم موجب شکست در آن ها شود. باید به این امکان که دیجیتال مارکتینگ در اختیار کاربران قرار می دهد دقت بیشتری داشت.

بازاریابی دیجیتال

بازاریابی در شبکه های اجتماعی گاهی منجر به شناخته شدن یک کسب و کار کوچک می شود، اما ممکن است که یک کسب و کار بزرگ را به سمت نابودی هدایت کند.

می توان گفت که با ساخت و پیروی از راهنمای سبک رسانه های اجتماعی ( Social Media Style Guide) به راحتی می توان خطراتی که بازاریابی در شبکه های اجتماعی ممکن است برای کسب و کار شما ایجاد کند، را تا حد زیادی کاهش داد.

ایجاد یک سبک برای یک تیم دیجیتال مارکتینک یکی از عواملی است که به شدت می تواند این خطرات را کاهش دهد.

زمانی که یک سبک برند ایجاد شود، در واقع تصویری واضح از یک فعالیت بدون ابهام در ذهن اعضای تیم دیجیتال مارکتینگ شکل می گیرد. برای مثال اعضای تیم می دانند که آیا این متن یا تصویر برای قرار دادن در شبکه های اجتماعی مناسب است یا خیر

راهنمای سبک رسانه های اجتماعی  مجموعه از استاندارد ها را برای انجام فعالیت های بازاریابی در شبکه های اجتماعی ایجاد می کند. راهنمای سبک یک دید مشترک برای تیم بازاریابی ایجاد می کند.

سبک رسانه های اجتماعی  می تواند به عنوان یک منبع  برای اینکه برند شما چگونه در رسانه های اجتماعی ظاهر شود، عمل کند. ایجاد سبک برند در رسانه های اجتماعی می تواند یک تجربه کاربری خاص برای مخاطبان شما در رسانه ها ایجاد کند. آنچه شما بتوانید آن را به عنوان یک سبک در نظر بگیرید، از شما یک تصویر همیشه در ذهن مخاطبان می سازد.

سبک رسانه های اجتماعی را می توان به مرور زمان تکمیل کرد.

اگر شما صفحه اینستاگرام یا توییتر یک برند را ببینید، و بتوانید متوجه شوید که این صفحات به دست چندین نفر مدیریت می شود، بدون هیچ شکی می توان گفت که آن برند از هیچ سبکی پیروی می کند. باید به این نکته توجه داشت که مهم نیست که برند شما را چند نفر در رسانه های اجتماعی مدیریت می کنند، اما مهم است که زبانی که با آن، از طریق رسانه های اجتماعی با کاربران خود ارتباط برقرار می کنید، یکی باشد.

شاید به نظر برسد که سبک برند در رسانه های اجتماعی با استراتژی بازاریابی مفهومی مشترک دارند. اما باید به این نکته توجه کرد که استراتژی بازاریابی بیشتر روی نوع محتوای تولید شده و زمان انتشار آن تمرکز دارد. در واقع استراتژی بازاریابی به شما می گوید که چطور به اهداف خود در بازاریابی دست پیدا کنید.

استراتژی که شما برای برند خود در نظر می گیرید، به شما در ارائه برند کمک می کند و سبک برند کمک می کند تا تصویری خاص در ذهن مخاطب ایجاد شود. دستورالعملی که شما برای سبک برند خود در رسانه اجتماعی در نظر می گیرید، به شما می گوید که برند شما به چه شکل دیده شود.

سبک برند می تواند شخصیت برند شما را شکل دهد. ایجاد یک شخصیت متفاوت برای برند می تواند او را در ذهن مخاطبان ماندگار کند. همچنین ایجاد سبک برند می تواند کسب و کار شما را از شکست های احتمالی دور کند. شما زمانی که برای رسانه های اجتماعی خود یک سبک در نظر بگیرید، می توانید از اشتباهات بسیاری در بازاریابی جلوگیری کنید.

سبک برند می تواند خیلی سریع اعضای یک تیم بازاریابی را با هم هماهنگ کند و نگاه و دید مشترک در میان آن ها آیجاد کند.

اولین چیزی که در ایجاد یک سبک برند در رسانه های اجتماعی اهمیت دارد، داشتن یک پروفایل برای معرفی برند است. شاید بتوان گفت که پروفایل مهم ترین بخش از ایجاد سبک برای یک برند است. و پس از محتوایی که در صفحات قرار داده می شوند.

باید توجه داشت برای تولید محتوای متنی حتما باید یک زبان و لحن مشترک در میان اعضای تیم ایجاد شود.

هدف اصلی از ایجاد سبک برند این است که مخاطبان شما زمانی که محتوای شما را در رسانه های اجتماعی دنبال می کند، این تصویر در ذهن آن ها شکل بگیرد که، این خود برند هست که با آن ها صحبت می کند.