برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

انواع محتوای بصری(visual content) در بازاریابی محتوا

محتوای متنی یکی از رایج ترین انوع محتوا است. اما باید در نظر داشت که در دنیای دیجیتال در کنار ارائه ی محتوای متنی، باید محتوای بصری (visual content) نیز تولید کرد. در این مقاله شما را با انواع محتوای بصری آشنا خواهیم کرد.

با بازاریز همراه باشید

برای ترک بهتر محتوای بصری به آمارهای زیر توجه کنید:

۶۵ درصد از افراد محتوای بصری را به خاطر می سپارند

۴۳ درصد از اطلاعاتی که به صورت بصری ارائه می شوند، قابل اعتماد هستند.

۹۰ درصد از اطلاعاتی که در حافظه ی شما ذخیره می شود، بصری است.

انواع محتوای بصری

  1. تصویر (Image)

یکی از انواع محتوا که بسیار مورد توجه می باشد، محتوای تصویری است. تصاویر می توانند باعث جلب توجه مخاطبان شوند. باید به این نکته توجه داشت که بهتر است در کنار محتوای متنی از از تصاویر نیز استفاده شود. تحقیقات نشان می دهد که در مقاله هایی که در کنار متن از تصویر استفاده شده است، تا ۹۴ درصد بازدید خود را افزایش داده اند. توجه داشته باشید بهتر است که برای جلب رضایت و توجه بیشتر از تصاویر یونیک و منحصربفرد استفاده کنید.

  • ویدئو (video)

شاید بتوان گفت که ویدئو یکی از موثر ترین ابزارهای بازاریابی دیجیتال می باشد. آمارها نشان می دهند که روزانه بیش از یک میلیون نفر برای دیدن ویدئو به یوتیوب می روند. همین مورد میزان اهمیت ویدئو را نشان می دهد.

ویدئو دارای مزیت های زیر می باشد:

ویدئو می تواند درک محتوا را برای بازدید کنندگان آسان کند.

ویدئو می تواند یک محتوای متنی بلند را در مدت زمانی بسیار کوتاه ارائه دهد.

ویدئو به راحتی به اشتراک گذاشته می شود.

ویدئو می تواند مدت زمان حضور مخاطبان در وب سایت را افزایش دهد.

انواع محتوای بصری(visual content) در بازاریابی محتوا
ویدئو
  1. اینفوگرافیک (infographic)

اینفوگرافیک می تواند به شما در ارائه داده های آماری به صورت بصری و قابل فهم کمک کند. داده هایی که شما به صورت اینفوگرافیک به مخالطبان خود ارائه می دهید، بسیار ساده تر از محتوای متنی است. اینفوگرافیک می تواند اطلاعات و داده ها را به ساده ترین شکل ارائه دهید و آن را در شبکه های اجتماعی مختلف به اشتراک بگذارید.

ویژگی های یک اینفوگرافیک جذاب

  • ارائه ی تعداد زیادی از اطلاعات و داده های قابل اعتماد
  • تاکید بر موضاعات مهم و ارزشمند
  • ارائه ی محتوای ساده
  • طراحی گرافیک جذاب
  • معرف یک برند خاص باشد

اینفوگرافیک ها ابزارهای بسیار قدرتمندی در افزایش ترافیک و بهبود وضعیت سئوی وب سایت هستند. همچنین اینفوگرافیک تاثیر بسیار زیادی در معرفی برند دارد.

بیشتر بخوانید: بهینه سازی شبکه های اجتماعی در بازاریابی محتوایی

  1. اسلاید

در سال های گذشته سلاید ها تنها برای ارائه در یک جلسه طراحی می شدند. اما امروزه با توجه به اینکه اشتراک گذاری انواع محتوا بسیار آسان شده است، شما می توانید اسلاید های مناسب با اهداف خود را طراحی و آن را با مخطبانتان به اشتراک بگذارید. اسلاید هایی که طراحی می شود باید بتواند توجه بازدید کنندگان را به خود جلب کند.

توجه داشته باشید که، هنگامی که شما داده های بسیار زیادی برای ارائه به عنوان اینفوگرافیک دارید، باید آن را به صورت اسلاید ارائه دهید.

اسکرین شات
  1. اسکرین شات (screenshot)

اسکرین شات ابزاری مناسب برای اعتبار بخشیدن به استراتژی بازاریابی شما است. اسکرین شات می تواند این امکان را برای شما فراهم کند که بتوانید بخش های مختلف یک اپلیکیشن را به صورت کامل نشان دهید. همچنین اسکرین شات می تواند ابزاری برای ارائه ی محتوای آموزشی باشد. بدین صورت که تصاویری از مبحث مورد نظر تهیه کنید و در صورت نیاز بر روی آن نشانه گذاری کنید.

اسکرین شات علاوه بر ایجاد یک محتوای بصری کامل نیز می تواند ایجاد کننده ی حس اعتماد در مخاطبان باشد.