برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

تبلیغات در گوگل و اینستاگرام چه تاثیری بر کسب وکار ما می گذارد

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و فعالیت در فضای اینترنت، بستری مناسب برای دیدن شدن یک محصول، خدمت و یا کسب و کار فراهم شده است. در این مقاله قصد داریم با شمابیشتر در مورد تبلیغات گوگل و اینستاگرام صحبت کنیم.

همه ما برای خرید یک محصول یا کسب اطلاعات در هر زمینه ای نیاز به تحقیق داریم. اینترنت و فضای مجازی این امکان را برای ما کاربران فراهم کرده است تا به راحتی به اطلاعات مورد نیاز خود دست پیدا کنیم. برای مثال، ما سال ها قبل برای خرید یک گوشی تلفن همراه، باید به فروشگاه های فیزیکی مراجعه می کردیم، و تمام اطلاعات مورد نیازمان را به صورت حضوری کسب می کردیم.

اما امروز فضای کسب و کار تغییر کرده است. این تغییر را باید از اثرات مثبت فراگیر شدن استفاده از فضای مجازی و اینترنت دانست. ما اگر در همین لحظه تصمیم به خرید یک گوشی تلفن همراه بگیریم، خوب می دانیم که می شود کمتر از یک ساعت با کمک اینترنت این امر را محقق کنیم.

گاهی خیلی از ما، در بسیاری از موارد تنها تحت تاثیر یک تبلیغ اینترنتی تصمیم به خرید می گیرم. اینجا همان نقطه ای است که اهمیت تبلیغات در فضای مجازی و اینترنت آشکار می شود. تبلیغات اینترنتی را می توان به عنوان بخش مهمی از هر کسب و کار دانست.

با بازاریز همراه باشید؛ در ادامه به بخشی از تبلیغات گوگل و اینستاگرام اشاره خواهیم کرد.

تبلیغات در گوگل

گوگل را می توان به عنوان محبوب ترین موتور جستجو معرفی کرد. گوگل دیگر امروز یک وب سایت نیست، در واقع به یک ابزار کلیدی برای هر کسی که قصد فعالیت در فضای مجازی و اینترنت را دارد تبدیل شده است.

برای باور این موضوع  کافی است تا یک روز را با فرض نبودن گوگل زندگی کنید. آنگاه به این نکته پی خواهید برد که بخش وسیعی از زندگی شما وابسته به این موتور جستجوگر توانمند شده است.

تبلیغاتی که در نتایج جستجوی گوگل نمایش داده می شود، را می توان با ابزار google AdWords و یاتبلیغاتی که در وب سایت های دیگر نمایش داده می شوند، ارائه داد.

تبلیغات گوگل را می توان به عنوان یک استراتژی بازاریابی بسیار موثر و تاثیرگذار معرفی کرد. شما با استفاده از تبلیغات گوگل، می توانید در هر لحظه از شبانه روز کسب و کار و یا خدمت خود را به تمام افراد دنیا معرفی کنید.

تبلیغات در گوگل در دو بخش نمایش داده می شود

  1. نتایجی که به خاطر داشتن سئوی خوب در بالاترین نتایج قرار گرفته اند.
  2. نتایجی که در پایین  صفحه جستجو قرار می گیرند.

گوگل ادوردز چگونه تبلیغ می کند؟

گوگل ادوردز بر روی لیستی از کلمات کلیدی تمرکز دارد بدین صورت عمل می کند که، کاربران لیستی از کلمات کلیدی مرتبط با کسب و کار خود را برای گوگل ادوردز تعریف می کنند. این گوگل است که مشخص می کند با توجه به کیفیت این کلمات کلیدی، در چه سطحی از نتایج جستجوی گوگل قرار بگیرید.

تبلیغات گوگل را باید برای هر نوع کسب و کاری در نظر گرفت.

تبلیغ اینستا

تبلیغات در اینستاگرام

شبکه اجتماعی اینستاگرام را به خوبی می شناسید. با گذرمان این اپلیکیشن به جایگاه ویژه ای دست پیدا کرد. این شبکه اجتماعی برای تمام افراد با هر نوع فعالیتی مناسب است. امروزه توانسته است تا به عنوان یک ابزار تبلیغاتی بسیار موثر مورد استفاده قرار بگیرد.

یکی از عوامل موفقیت شبکه اجتماعی اینستاگرام، داشتن فضای عمومی است. هر کس با هر سلیقه و یا هر زمینه فعالیت می تواند از اینستاگرام استفاده کند.

همین فضای عمومی توانست به مرور بستری مناسب برای تبلیغات اینترنتی فراهم کند. در مقایسه با ابزارهای گوگل، اینستاگرام محیطی ایجاد کند تا کاربران با داشتن کمترین دانش در مورد فضای مجازی، اقدام به فعالیت تبلیغاتی کنند.

یکی دیگر از مزیت های اینستاگرام به عنوان یک ابزار تبلیغاتی این است که، به راحتی می توان مخاطبان هدف را شناسایی کرد، و حتی به صورت شخصی با آنها ارتباط برقرار کرد.

در اینستاگرام به راحتی می توان بازخورد مخاطبان را در مورد محتوای تولید شده و یا خدمات ارائه شده، تحلیل کرد. اما فراموش نکنید که در اینستاگرام، درست مانند هر کانال تبلیغاتی دیگری باید از استراتژی تبلیغات استفاده کرد.