برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

پادکست (podcast) چیست؟

پادکست امروزه تبدیل به یکی از ابزارهای  رشد و توسعه ی فردی شد است. در این مقاله به شما خواهیم گفت که پادکست چیست و چه کمکی به شما خواهد کرد.

 با بازاریز همراه باشید.

معرفی چیست؟

پادکست ها گفتگو های رادیواینترنتی هستند که شما می توانید آن ها دانلود کرده و در زمان مناسب آن ها به آن ها گوش دهید. کلمه ی پادکست (podcast) ترکیبی از دو واژه ی پاد (pod) و برودکست (broadcast)  می باشد. در کل می توان گفت که podcast ها با این هدف طراحی شده اند تا برای شنوندگان محدودیت زمانی ایجاد نکنند.

پادکست را چگونه گوش کنیم؟

برای گوش دادن به پادکست کافی است تا به وب سایت و یا نرم افزار های podcaster مراجعه کنید و به راحتی فایل های podcast را پلی و یا دانلود کنید. پادکست ها این امکان را فراهم می کنند تا شما بتوانید در زمان انجام سایر فعالیت های خود مانند رانندگی، به podcast گوش دهید.

محتوای پادکست چیست؟

پادکست با هدف ارائه ی یک گفتگو و یا یک مصاحبه به صورت فایل صوتی طراحی شد است. اما پس از مدتی تبدیل به ابزاری برای به اشتراک گذاری تجربه ی افراد به صورت فایل صوتی شد.

پادکست چیست؟
پادکست

پادکست رایگان است یا خیر؟

برخی از پادکست ها به صورت رایگان ارائه می شوند. اما برخی از آن ها نیز ممکن است برای دریافت، نیاز به پرداخت هزینه داشته باشند. البته تعداد podcast های رایگان بسیار زیاد می باشد. و در موارد خاص مانند فایل های آموزشی ممکن است نیاز به پرداخت هزینه باشد.

تایم شیفت یا تاخیر زمانی چیست؟

تاخیر زمانی در پادکست می تواند به این معنا باشد که شما می توانید فایل مورد نظر را در زمان دلخواه خود  و به تعداد دفعات بسیار زیاد گوش دهید. تایم شیفت می تواند این مکان را فراهم کند تا شما بتوانید فایل را عقب یا جلو ببرید. همچنین شما می توانید فایل های مورد نظر را دانلود کنید و در زمان مناسب به آن گوش دهید.

مزیت های podcast

فایل های صوتی توانسته اند به ساده ترین شکل ممکن ارائه شوند. معمولا این فایل ها در تمام دستگاه های پخش صوتی و موبایل ها قابل استفاده هستند. فایل های صوتی گاهی می توانند در پس زمینه ی سایر فعایت ها پخش شوند.

از مزیت های پادکست می توان به این مورد اشاره کرد که، افراد برای استفاده از این فایل ها نیازی به دانش تخصصی نخواهند داشت.

تحقیقات انجام شده نشان می دهد که گوش دادن به podcast می تواند به تقویت مهارت های شنیداری کمک کند. همچنین هنگامی که شما به فایل های صوتی گوش می دهید می توانید بر روی قوه ی تخیل خود نیاز کار کنید و آن را تقویت کنید. گفته می شود افرادی که زیاد به فایل های صوتی گوش می دهند، بسیار افراد موفقی در کسب وکار خود هستند.

پادکسترها می توانند با ارائه فایل های خود به صورت سریالی یا اپیزودی باعث جلب توجه مخاطبان شوند. هنگامی که شما یک فایل جذاب منتشر می کنید، این امکان وجود دارد تا مخاطبان شما برای دسترسی به سایر فایل های ، تبدیل به دنبال کنندگان شما شوند.

مزیت های پادکست

انواع podcast

پادکست ها انواع مختلفی دارند. اما چیزی که برای افراد شناخته شده است، فایل های آموزشی و سرگرمی است. امروزه بسیاری از افراد شناخته شده برای جلب رضایت و توجه طرفداران خود، اقدام به تهیه ی پادکست کرده اند. که اتفاقا این کار بسیار مورد توجه قرار گرفته است. به نوعی می توان گفت که تمام افراد علاقه ی شدیدی به استفاده از تجربیات افراد بزرگ دارند.

پادکست ها توانسته اند تبدیل به ابزاری پر طرفدار برای به شتراک گذاری تجربیات شوند.

گفته می شود که podcast ها تاثیری بیشتری نسبت به فایل های متنی برای درک مطلب دارند.

بیشتر بخوانید: انواع محتوای بصری(visual content) در بازاریابی محتوا