برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

مزیت وبلاگ نویسی برای کسب و کارها

از زمان فراگیر شدن فضای مجازی و اینترنت همیشه افرادی بودند که تجربیات شخصی خود در یک موضوع مشخص را از طریق یک صفحه شخصی به اشتراک می گذاشتند. این صفحه شخصی همان وبلاگ (Blog) است.

با بازاریز همراه باشید؛ در این مقاله با شما در مورد مزیت های وبلاگ نویسی در سایت ها و اهمیت آن صحبت می کنیم.

وبلاگ همیشه به عنوان یک ابزار بسیار موثر برای برقرای ارتباط با سایر افراد مورد استفاده قرار می گیرد.

امروزه برای هر وب سایتی داشتن بخش وبلاگ از اهمیت بسیاری برخوردار می باشد. شاید در وبلاگ های شخصی به اشتراک گذاشتن تجربیات یک فرد دارای اهمیت باشد. اما در مورد یک کسب و کار تاثیر وبلاگ بسیار فراتر از به اشتراگ گذاری تجربیات می باشد.

مزیت های وبلاگ در کسب و کار

برقراری ارتباط

شما در بخش وبلاگ باید فرمی قرار دهید که از طریق آن بتوانید بازخورد و نظر بازدید کنندگان را درمورد محتوای منتشر شده بدانید.

شما در کنار دریافت نظرات می توانید شماره تلفن و یا آدرس ایمیل مخاطبان را دریافت و در بانک اطلاعاتی خود ذخیره کنید. شما می توانید پس از دریافت آدرس ایمیل مخاطبان را در بخش خبرنامه ی وب سایت خود عضو کنید و یا برای شماره تلفن هایی که ذخیره کرده اید، اس ام اس های دوره ای خود را ارسال کنید.

در زمانی که شما بخشی برای برقراری ارتباط در وبلاگ خود قرار می دهید، باید بدانید که در سریع ترین زمان ممکن باید به سوالات مخاطبان پاسخ دهید. برای مدیریت پاسخگویی به سوالات و پیام های مخاطبان بهتر است که اقدام به تشکیل تیم پشتیبانی کنید. تیمی که بتواند در ساعت های مشخص شده پاسخگوی سوالات باشند.

مزیت وبلاگ نویسی برای کسب و کارها
مزیت وبلاگ نویسی برای کسب و کارها

معرفی زمینه فعالیت و کسب و کار

داشتن و بلاگ، و وبلاگ نویسی به کسب وکارها  این امکان را می دهد تا بتوانند به صورت کامل و گسترده زمینه ی فعالیت خود را مشخص کنند.

در وبلاگ می توان تایخچه ای از فعالیت های خود را برای مخاطبان به اشتراک گذاشت. و یا اینکه در مورد برنامه های آتی صحبت کرد. بسیاری از مخاطبان شما بسیار علاقه مند هستند تا در جریان فعالیت های شما قرار بگیرند.

پس شما می توانید گزارش کاملی از فعالیت ها و برنامه های خود را در وبلاگ برای مخاطبان خود به اشتراک بگذارید.

کسب اعتبار

در وبلاگ شما می توانید زمان انتشار محتوا را مشخص کنید. زمان انتشار برای بسیاری از مخاطبان و بازدید کنندگان مهم می باشد. از این جهت که می توانند به تاریخچه ی زمان فعالیت شما دسترسی داشته باشند. تاریخچه ی فعالیت شما می تواند اعتماد بازدید کنندگان را جلب کند.

بسیاری از کسب و کارها در بخش وبلاگ، گزارشی از فعالیت های مهم خود را به اشتراک می گذارند. برای مثال گزارش حضور در یک نمایشگاه و یا برگزاری یک کارگاه.

افزایش بازدید از وب سایت و سئو

یکی از مزیت های اصلی وبلاگ این است که می تواند بازدید از وب سایت را افزایش دهد. زمانی که بازدید وب سایت شما افزایش پیدا کند، رتبه وب سایت در موتورهای جستجو بالا می رود. شما با انتشار لینک محتوای وبلاگ در شبکه های اجتماعی می توانید باعث جذب مخاطبان به سمت وب سایت خود شوید و بازدید از وب سایت را افزایش دهید.

اما باید توجه داشته که محتوایی که در وبلاگ منتشر می کنید، باید با توجه به اصول بهینه سازی و سئو باشد. البته پیشنهاد می شود که برای این موضوع از متخصصان تولید محتوا و سئو کمک بگیرید.

زمانی که شما شروع به نوشتن یک محتوا می کنید باید بتوانید تمام کلمات کلیدی که مرتبط با موضوع می باشد را پیدا کنید و با چگالی مناسب در متن محتوا، از آن ها استفاده کنید. پس آن باید دسته بندی و برچسب های مناسب را برای محتوا پیدا کنید.

توجه داشته باشید که محتوایی که شما در وبلاگ خود منتشر می کنید نباید محتوای تکراری و کپی شده از سایر وب سایت ها باشد. گوگل این موضوع را به راحتی تشخیص خواهد داد و همین موضوع می تواند باعث پایین آمدن رتبه ی وب سایت در موتورهای جستجو شود.

مزیت وبلاگ نویسی برای کسب و کارها

بیشتر بخوانید: بازاریابی محتوا شبیه یک قرار عاشقانه است